JARNÍ KURZ: OVOCNÉ STROMY NA BALKÓNĚ
Mini-sad na malém prostoru
Zákazník č. 109487
Zima 24/25
Až se Vás jaro zeptá, co jste dělali v zimě...
Připravil jsem pro Vás stránku, na kterou budu skládat všechny své zimní aktivity - články a videa. Aby Vaše stromy vstoupily do nové sezóny silnější. Všechno nám pak půjde lépe.
Ne každý ovocný strom lze pěstovat v nádobě, ale v dnešní době už lze najít zajímavé spektrum ovocných stromů vhodných pro tento způsob pěstování. Je to krásný koníček a zdroj ovoce, stačí se jen naučit jak na to.
V roce 2025 Vám do balkónového kurzu přidám nová videa, tedy kurz průběžně sledujte. Novinky budu umisťovat nahoru na stránku.
Vítejte v kurzu a přeji ať se Vám v roce 2025 daří nejen na balkóně a na zahradě.
1. Díl: Odzimování, podnože, odrůdy, tvary korunek
🧩 Váš úkol je jasný - rozhlédnout se po vhodných podnožích a odrůdách. A když budete mít na výběr, koukejte i kdy ovoce zraje. Pokud nemáte máte na balkóně slunce jenom půl dne, vybírejte radši odrůdy, které dozrávají už na konci léta ať máte jistotu, že Vám ovoce dozraje.
2. Díl: Sloupovité stromky - tvary korunek
3. Díl: Výživa a hnojení
Sdílím Vám zde první díl kurzu Celostní péče o ovocné stromy. Vzhledem k omezenému množství hlíny v nádobách je třeba u ovocných stromů pěstovaných tímto způsobem dodávat neustále nové živiny. Podívejte se jak na to.
4. Díl: Více-vrstevné jedlé biotopy na malém prostoru
5. Díl: Jarní řez sloupovitých hrušní pěstovaných v nádobách
6. Díl: Výchovný řez sloupovité švestky rok po výsadbě
7. Díl: V této fázi už se můžete pustit do stříhání meruněk
8. Díl: Preparáty pro ještě lepší odolnost a vitalitu Vašich stromů:
Bohužel slevový kód nefungoval a hledám pro Vás nového dodavatele, který Vám poskytne slevu. Zatím se po těchto produktech můžete podívat na Heuréce, kde najdete nejlevnějšího dodavatele.
Produkty jsou: Orgatrex BIO, Rhizotonic, Acti Vera a Silicate
9. Díl: Výsadba a výsadbový řez
10. Díl: Mšice
11. Díl: Monilióza a pilatka
12. Díl: Založení kotlovité koruny meruňky
13. Díl: Výchovný řez sloupovité třešně
Při řezu třešní čekám až na tuto dobu, kdy třešeň vykvete a raší. Pak omezím riziko vzniku klejotoku a rozvoji houbových chorob. Chuť neohýbat terminál do osy nemají jen sloupovité třešně, ale také broskvoně.
14. Díl: Výmladky a vlky
15. Díl: Netoxický boj proti mšicím
V případě napadení ovocných stromů a keřů používám jako první B-complex. Pro většinu mšic je dotykově toxický, a přitom nijak neškodí mě, ani stromům. Naopak pro stromy jsou vitamíny řady B velmi prospěšné. Rozpouštím 5 tableb B-complexu v malém množství vody a následně naředím na 1 litr. Tímto roztokem stříkám listy, zejména zespodu a na růstové vrcholy, kde se mšice nacházejí. Před postřikem nejdříve odstraním nejvíce napadené listy a ty hodím do popelnice. Nepouštějte napadené listy na zem, mravenci by si mšice opět vynesly nahoru na strom. V druhé fázi, po několika dnech postřik B-complexem opakuji. Ve třetí fázi, opět po několika dnech aplikuji některý s přírodních insekticidů na bázi oleje, například Rock Efect.